Sindi seltsimajas tunnustati Pärnumaa tublisid tegijaid
Sindi seltsimajas tunnustati 29. novembril Pärnumaa ettevõtlikke ja pühendunud inimesi, kes aitavad kujundada maakonna tulevikku. Selleaastane pidu leidis aset Sindile omaselt rokistiilis.
Laval astus üles nii agro-punki viljelev noortebänd Rahkamm, tantsubänd Ladidaa, arenduskeskuse meeskonnast ja ettevõtjatest koosnev projektibänd Kärbe$ ning õhtu lõpetas ansambel Tuberkuloited, mis on 90ndatel Sindis alustanud pop-rockbänd, kelle suurima hiti „Lilleke rohus“ järgi vast iga eestlane tantsu on löönud.
Sündmusel “Pärnumaa tegijad 2024” auhinnati nii ettevõtteid kui ka kodanikuühiskonna eestvedajaid, kelle tegevus aitab kujundada maakonna tulevikku.
Kodanikuühiskonna parimad valiti välja konkursi korras ja selle eesmärk on tunnustada vabaühendustes tegutsevaid aktiivseid inimesi.
Konkursile esitatute hindamise viisid läbi erinevate teemavaldkondade žüriid, mis koosnesid oma ala ekspertidest.
Nüüd tutvustame parimaid.
Aasta vabakonna silmapaistvaim tegu Pärnumaal on erivajadustele avatud Pärnu rand. Nominendid: PäästeFest ja Taali vabatahtlikud 115.
Pärnu Lahe Rotary Klubi viis 2024. aastal ellu märkimisväärse projekti, mille raames loodi ligipääs merele ujuvate ratastoolide ja kohandatud rajatiste abil. Lisaks on seal erivajadustega inimestele mõeldud tõstukiga riietusruumid ja spetsiaalsed lamamistoolid terrassil. Liikumispuudega inimestele on ujuva ratastooli kasutamine tasuta. Kogu projekt läks maksma 90 000 eurot ning raha koguti nii annetustena kui ka taotledes erinevaid toetusi. Algatuse eesmärk on pakkuda turvalist ja mugavat keskkonda nii liikumispuudega inimestele kui ka nende saatjatele.
Aasta vabatahtlik sädeinimene on Merle Lillak. Nominendid: Egle Vutt, Alar Männiste.
Merle Lillak on olnud Lavassaare Külaseltsi juht alates 2013-ndast aastast. Tema eestvedamisel on renoveeritud ja avatud külamaja, mis on muutunud kogukonna keskuseks, kus laatade ajal toimetab kohvik Jõhvikas ja reedeti avalik saun.
Merle on Vanavara laada, pasunakooride ülevaatuse ja Sügislaada peakorraldaja ning Lavassaare Rahvamaja ürituste ja huviringide organiseerija.
Samuti toetab ta aktiivselt Lavassaare rahvatantsurühma Kanarbik, pakkudes tuge tantsujuhile. Merle on edukalt juhtinud projekte, mis on aidanud kogukonnal saavutada olulisi edusamme. Selle heaks näiteks on Lavassaare staadioni renoveerimine ning tema hindamatu projektikirjutamise oskus ja korrektse aruandluse võimekus on aidanud muuta Lavassaare kogukonna elavaks ja hoolitsetud kohaks.
Aasta vabaühendus on HR Foorum, Nominendid: Pärnu Toidupank ja MTÜ Pärnu Noorte Vabaajakeskus.
HR Foorum on 2019. aastal loodud vabatahtlik personalijuhtide võrgustik, mis tegutseb ilma ametliku juriidilise keha loomiseta. Algselt kümnest liikmest koosnenud foorum on kasvanud orgaaniliselt enam kui 40-liikmeliseks. Aktiivse MTÜ tegevused hõlmavad iganädalasi kohtumisi, kus jagatakse parimaid praktikaid tööohutuse, tervishoiu, töötajate heaolu ja juhtimise teemadel. Foorum korraldab ka seminare ja arutelusid, rääkides aktiivselt kaasa Pärnumaa arengu jaoks olulistes küsimustes. Lisaks osalevad foorumi liikmed personaliKOBARA ja inseneeriaKOBARA juhtide arenguprogrammides, toetades kohaliku juhtimiskultuuri arengut. Samuti on nad tegusad koostööpartnerid Pärnumaa Ettevõtete Kojale, aidates oma ulatusliku pädevuse ja tegevushaardega kaasa piirkonna konkurentsivõime tõstmisele.
Tegus Pärnumaa noor on Fred Hussar. Nominendid: Mirjam Kits, Aile Parts.
Fred on 21-aastane Sindi linnas elav noormees, kes paistab silma oma teotahtlikkusega. Pärast Sindi Gümnaasiumi lõpetamist astus ta Eesti Maaülikooli keskkonnakaitse erialale ja on aktiivselt tegutsenud vabatahtliku päästjana Sindi Tuletõrje Seltsis. Fredi algatusvõime ja pühendumus väljendub ka kogukonnaelus, kus ta on panustanud Toidupanga ja kohaliku noortekeskuse tegevustesse. Hea näitena võib esile tuua Sindi Raadiot, mida Fred vedas eest koos kahe koolivennaga – raadiohuvi oli nii suur, et üheskoos otsustati iseseisvalt eetrisse minna.
Pärnumaa aasta küla tiitli pälvivad ühise külaseltsi moodustanud Lähkma ja Saunametsa külad.
Tänaseks on Lähkma ja Saunametsa külamaja saanud uued aknad, katuse, maakütte ning vee- ja tualettruumid, muutes selle atraktiivseks ja talvekindlaks. Külaselts on 10 aastat tegelenud pärimusmuusika ja traditsioonide elustamisega, pakkudes pilliõpet ja tantsuprojekte, kus on osalenud üle 400 inimese.
Noorte pillimeeste bänd “Lähkma küla pillimehed” on esinenud mitmel suurel sündmusel, sealhulgas Laulu- ja Tantsupeol. Külaseltsi fookus on viimastel aastatel olnud turvalisusel – külamaja on registreeritud kerksuskeskusena, varustatud elektrigeneraatori ja vajalike ühendustega. Koostöös Päästeametiga on elanikke koolitatud kriisideks valmistuma.
Pärnumaa tegijad 2024 üritusel tunnustati ka nominente, kelle panus on samuti märkimisväärne. Ürituse eesmärk on tuua kokku ja innustada aktiivseid inimesi, kelle töö aitab kujundada Pärnumaast ettevõtliku ja hooliva kogukonna.
Pikemat uudist selle kohta, kes teistes kategooriates Pärnumaal parimateks valiti ja miks ning suuremat pildigaleriid loe/vaata Pärnumaa arenduskeskuse kodulehe uudisest.
Fotod: Haide Rannakivi